Produkty chemiczne
Karty charakterystyki substancji niebezpiecznych
Stosownie do postanowień ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. Nr 63/2011, poz. 322 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1907/2006 z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH), Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. w Poznaniu udostępnia niniejszym karty charakterystyki substancji i mieszanin chemicznych niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego i środowiska.
Te karty charakterystyki dotyczą substancji i mieszanin zawartych w oryginalnych produktach wprowadzonych do obrotu dla pielęgnacji, konserwacji i obsługi samochodów poszczególnych marek koncernu Volkswagen: Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Porsche.
Stosownie do obowiązujących przepisów (rozporządzenie WE 1272/2008) produkty niezaklasyfikowane jako stwarzające zagrożenie nie wymagają udostępniania karty charakterystyki. Jeżeli jednak na zasadzie dobrej woli zostały udostępniane przez producenta/dostawcę – nie wymagają aktualizacji do zmieniających się przepisów, mogą być udostępniane w formie pierwotnej.
W tabeli produkty są uporządkowane wg grupy rodzajowej (kol. 1) i numeru katalogowego (kol. 3).
Kartę charakterystyki (kol. 4) dla danego produktu identyfikuje się za pomocą numeru katalogowego odczytanego z etykiety na opakowaniu w danej grupie rodzajowej. Nazwa produktu (kol. 2) ma znaczenie informacyjne.
Kartę charakterystyki otwiera kliknięcie jej oznaczenia w kolumnie 4 tabeli.
Otwórz tabelę produktów (po otwarciu nowego okna z tabelą, można zawęzić w niej wyniki, korzystając z filtrów nad poszczególnymi kolumnami)
W celu uzyskania kart charakterystyki produktów niesklasyfikowanych jako niebezpieczne lub kart wyrobów (np. baterie i materiały pirotechniczne), które nie są publikowane na stronie, prosimy o kontakt na adres karty.charakterystyki@vw-group.pl
Karty charakterystyki pozostałych dostawców:
Produkty zawierające substancje SVHC
Zgodnie z artykułem 33 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1907/2006 z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH), dostawcy wyrobów zawierających substancje wzbudzające szczególnie duże obawy (SVHC) w stężeniu powyżej 0,1% masy są zobowiązani do przekazania odbiorcom informacji umożliwiających bezpieczne użytkowanie tych wyrobów. Informacje te powinny zawierać co najmniej nazwę danej substancji SVHC.
W celu zapewnienia zgodności z przepisami i bezpieczeństwa użytkowania naszych produktów, udostępniamy informacje na temat obecności substancji SVHC w oferowanych przez nas wyrobach.
Pobierz listę produktów zawierających substancje SVHC [PDF, 728.91 KB]
W przypadku pytań lub potrzeby dodatkowych informacji, prosimy o kontakt na adres karty.charakterystyki@vw-group.pl.
Informacje o substancjach zawartych w samochodach
Dziękujemy za zainteresowanie informacjami dotyczącymi Twojego pojazdu marki VW zgodnie z rozporządzeniem REACH w sprawie chemikaliów. Prosimy o przygotowanie numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) na potrzeby dalszych kroków.
Te informacje dotyczą wyłącznie klas pojazdów na rynku europejskim.
Proszę wybrać markę, aby uzyskać szczegółowe informacje: