Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen
Wolfsburg Niemcy
ROK ZAŁOŻENIA 1937
170 000 PRACOWNICY

Dla milionów ludzi Volkswagen jest uosobieniem mobilności.

Volkswagen to marka samochodów tworzonych z sercem, budzących sympatię, wysokiej jakości i wyznaczających trendy – od legendarnego T1 „Bulli”, przez Garbusa i Golfa, aż po całkowicie elektryczną rodzinę ID. Firma przenosi typowe zalety Volkswagena do nowego świata mobilności: auta neutralne pod względem emisji CO2, cyfrowe i dostępne dla każdego.

Proces transformacji Volkswagena koncentruje się na elektromobilności: do 2026 roku zostanie zaprezentowanych dziesięć nowych elektrycznych modeli. Wówczas marka będzie miała najszersze portfolio pojazdów z takim napędem – od bazowego modelu za mniej niż 20 000 euro do flagowego ID.7. Od 2033 r. Volkswagen będzie produkował w Europie wyłącznie pojazdy z napędem elektrycznym. Do 2030 r. w Europie 4 na 5 sprzedawanych nowych samochodów Volkswagena będzie elektryczna, a co najmniej co drugi w Chinach i USA.

Równolegle do poszerzania portfolio samochodów elektrycznych, Volkswagen kontynuuje swoją strategię „Way to ZERO”: jednym z jej celów jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku. Aby było to możliwe, marka przestawia coraz więcej zakładów na całym świecie na produkcję aut elektrycznych i rozwija platformę MEB, którą wkrótce zastąpi jej ulepszona odmiana, MEB+. Pozwoli to przyspieszyć ładowanie (moc wzrośnie do 175-200 kW), zwiększyć zasięg, a także wprowadzić elementy jazdy autonomicznej. Volkswagen zainwestuje 460 mln euro w główny zakład w Wolfsburgu, co sprawi, że będzie on gotowy na produkcję samochodów elektrycznych.Strona internetowa marki Volkswagen:
www.volkswagen.pl

Strona dla mediów:
www.vw-press.pl