Volkswagen Samochody Dostawcze

Volkswagen Samochody Dostawcze

Volkswagen Samochody Dostawcze
Hanower Niemcy
ROK ZAŁOŻENIA 1995
23 955 PRACOWNICY

W 2021 roku marka Volkswagen Samochody Dostawcze świętowała premierę nowego Multivana. Siódma generacja tego modelu rozpoczyna nową erę zarówno dla klientów, jak i dla marki.Jako czołowy producent lekkich samochodów użytkowych, marka Volkswagen Samochody Dostawcze wprowadzi fundamentalne zmiany w sposobie dystrybucji towarów i usług w miastach w taki sposób, by poprawić jakość życia, zwłaszcza w centrach miast. Dlatego marka ta jest liderem Grupy Volkswagen w zakresie jazdy autonomicznej, a także usług dotyczących mobilności, takich jak Mobility-as-a-Service i Transport-as-a-Service. Na potrzeby tych rozwiązań marka Volkswagen Samochody Dostawcze będzie w przyszłości opracowywała pojazdy specjalne, takie jak zrobotyzowane taksówki i robovany. W zakładzie w Hanowerze będą produkowane samochody w ramach projektu Artemis, a także nadwozia do nowego modelu Bentleya. W ten sposób marka będzie nadal w awangardzie, rozwijając czystą, inteligentną i zrównoważoną mobilność. To odzwierciedlenie hasła marki Volkswagen Samochody Dostawcze: Transportujemy sukces, wolność i przyszłość.

W 2021 roku marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentowała siódmą generację swojego bestsellera – Multivana. Najnowsza wersja „Bulliego” ma udoskonalony system siedzeń i zagospodarowania przestrzeni ładunkowej, na nowo zaprojektowaną deską rozdzielczą i zintegrowany wyświetacz. Nowością w gamie modelowej jest odmiana hybrydowa typu plug-in o mocy 218 KM, która pozwala połączyć jazdę lokalnie bezemisyjną z dużym zasięgiem i niskim zużyciem paliwa. Nowy Multivan zapoczątkowuje tym samym nową erę dla marki w strategii „Way to Zero.” W minionym roku zaprezentowano również Caddy Maxi. Dłuższy o 35 cm od wersji standardowej Caddy Maxi oferuje więcej miejsca i więcej możliwości: bezproblemowy sposób na przewożenie długich lub dużych przedmiotów.

ID. Buzz, w pełni elektryczna wersja kultowego „Bulli” i jeden z najważniejszych nowych modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, jest już gotowy i wkrótce pojawi się w salonach. Debiut następcy Amaroka, opracowanego we współpracy z Fordem, również jest przewidziany na rok 2022.

Dostawy marki Volkswagen Samochody Dostawcze w roku podatkowym 2021 wyniosły 360 tys. aut (spadek o 3,2 procent). Sprzedaż wzrosła w Hiszpanii (+3,3 procent), Turcji (+17 procent) i Argentynie (+44,6 procent). Wzrost odnotowały modele Crafter i Multivan/Transporter. Dużą popularnością cieszyły się wersje California, których sprzedaż wzrosła o 29,2 procent. W 2021 roku marka Volkswagen Samochody Dostawcze wyprodukowała 335 tys. pojazdów, o 2,5 procent mniej niż w roku poprzednim.
Strona internetowa marki Volkswagen Samochody Dostawcze:
www.vwdostawcze.pl

Strona dla mediów:
www.vw-press.pl