SEAT

SEAT

SEAT
Martorell Hiszpania
ROK ZAŁOŻENIA 1950
15 660 PRACOWNICY

SEAT to jedyna hiszpańska firma, która projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje samochody. Z centrali w Martorell pod Barceloną zarządzane są dwie marki: SEAT i CUPRA.SEAT został założony 9 maja 1950 roku jako pierwszy producent samochodów w Hiszpanii i szybko zmotoryzował ten kraj. W ciągu tych siedmiu dekad SEAT pokazał, że jest w stanie wciąż się rozwijać i przezwyciężać trudności. SEAT zmienił się z producenta samochodów w firmę technologiczno-przemysłową. SEAT ma najmłodszych klientów wśród marek Grupy Volkswagen.

SEAT oferuje dziś samochody z wydajnymi, tradycyjnymi silnikami spalinowymi, również w odmianach hybrydowych i zasilanych gazem CNG. Niedawno wprowadzono na rynek SEAT-a Leona e-HYBRID i SEAT-a Tarraco e-HYBRID, do salonów trafiły także odświeżone modele Arona and Ibiza. Te dwa ostatnie samochody mają teraz nowoczesne, cyfrowe wnętrza z rozbudowanymi systemami infotainment, ulepszonym systemem kontroli głosowej, nowe rozwiązania asystujące kierowcy i szeroką gamę oszczędnych silników.

SEAT poza produkcją i sprzedażą aut działa także w innych sektorach – spółka SEAT MÓ zajmuje się strategią mikromobilności, która skupia się na samochodach elektrycznych i usługach, a SEAT:CODE to centrum zajmujące się oprogramowaniem.Strona internetowa marki SEAT:
www.seat.pl

Strona dla mediów:
seatmedia.pl