CUPRA

CUPRA

CUPRA
Martorell Hiszpania
ROK ZAŁOŻENIA 1950
15 660 PRACOWNICY

CUPRA jest marką nieszablonową i pełną emocji.

CUPRA to nowa motoryzacyjna marka, w której sercu znajdują się sportowe osiągi, progresywny design i najnowsze technologie.

CUPRA powstała w 2018 roku w Barcelonie w Hiszpanii. Tam też znajduje się siedziba marki powstają modele marki, łączące emocje, elektryfikację oraz sportowe osiągi. Obecnie w gamie CUPRA znajduje się 5 modeli: Ateca, Leon w wersji hatchback oraz sportstourer, Formentor oraz Born.

CUPRA udowadnia, że elektryfikacja i sportowa natura to idealne połączenie i w 2022 rozszerzy elektryczny model Born o nowe warianty baterii oraz mocniejszą wersję e-boost. Pojawi się również limitowana wersja Formentora FZ5. W 2024 roku na drogi wyjedzie CUPRA Tavascan, drugi w pełni elektryczny model marki, zaś w 2025 – pierwsze miejskie auto elektryczne CUPRA inspirowane modelem koncepcyjnym Urban Rebel.

CUPRA zwyciężyła w serii elektrycznych samochodów touringowych PURE ETCR w 2021 i bierze obecnie udział w formule Extreme E. Marka jest oficjalnym Partnerem klubu FC Barcelona, sponsorem World Padel Tour oraz eSports Club Finetwork KOI. Dzięki współpracy z markami takimi, jak Primavera Sound oraz De Antonio Yachts, CUPRA stworzyła wyjątkowe lifestyle’owe środowisko. Globalna społeczność CUPRA to grono inspirujących ambasadorów inspirujący do pozytywnych zmian.

Strona internetowa marki Cupra:
www.cupraofficial.pl