Strategia New Auto

Strategia New Auto

Strategia New Auto


Świat mobilności zmieni się nie do poznania do 2030 roku: napęd elektryczny, samochody połączone w sieć i autonomiczna jazda – właśnie w taki sposób będziemy się poruszać w przyszłości. Dzięki strategii „NEW AUTO – Mobilność dla przyszłych pokoleń", Grupa Volkswagen będzie istotną siłą napędową tej transformacji i przyspieszy swoje przekształcenie z producenta pojazdów w wiodącego, globalnego dostawcę mobilności opartej na oprogramowaniu. Stanie się firmą, która na nowo definiuje mobilność, a jednocześnie prowadzi działalność odpowiedzialnie i w sposób neutralny dla klimatu. Myśl przewodnia: rozwój zrównoważonych, połączonych, bezpiecznych i skrojonych na miarę rozwiązań w zakresie mobilności dla przyszłych pokoleń.


Silne marki i samochód będą w przyszłości nadal odgrywać kluczową rolę w indywidualnej mobilności. Jednocześnie podstawowy produkt Grupy Volkswagen – samochód – oraz dotychczasowy model biznesowy ulegają fundamentalnym zmianom. Źródła przychodów będą się stopniowo zmieniać do 2030 roku: od sprzedaży pojazdów z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi do bezemisyjnych samochodów elektrycznych, od sprzedaży samochodów do oprogramowania i usługi mobilności, wspieranych przez technologię autonomicznej jazdy.


Wdrażając strategię „NEW AUTO", Grupa Volkswagen daje sygnał, że chce dostosowywać się do zmian na rynku i budować nowe kompetencje, których te zmiany wymagają. Obok rozwoju oprogramowania i systemów autonomicznej jazdy będzie to dotyczyć także technologii akumulatorów, ich recyklingu, infrastruktury ładowania i usług związanych z mobilnością.

Dzięki spodziewanemu podwojeniu globalnych przychodów z mobilności, co ma nastąpić do 2030 roku, perspektywy są obiecujące. Grupa Volkswagen chce wykorzystać ten potencjał dzięki swoim silnym markom i w oparciu o dopracowane platformy technologiczne, głównie w Europie, USA i Chinach.

„Samochód i indywidualna mobilność mają przed sobą świetlaną przyszłość. Z naszymi innowacyjnymi markami i najnowocześniejszymi platformami Grupa Volkswagen jest gotowa, by odgrywać kluczową rolę w świecie nowej mobilności" – powiedział Prezes Zarządu Grupy Volkswagen, Herbert Diess.
Relacja z prezentacji strategii NEW AUTO (13.07.2021)