Bentley

Bentley

Bentley
Crewe Wielka Brytania
ROK ZAŁOŻENIA 1919
3 893 PRACOWNICY

Marka Bentley to synonim ekskluzywności, elegancji i mocy. Brytyjski producent miał niedawno co świętować – dział designu skończył 70 lat. Specjaliści od wzornictwa w fabryce w Crewe od 1951 roku tworzą wyjątkowe samochody, niektóre stały się prawdziwymi ikonami.

Najnowszym rozdziałem w historii działu designu Bentleya będzie pierwszy w pełni elektryczny model tej marki. Zanim Bentley z nowym napędem trafi do salonów i na drogi w roku finansowym 2021 marka wykonała kolejny krok na drodze do statusu firmy całkowicie neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, dzięki uzupełnieniu oferty o model Flying Spur w wersji hybrydowej. Taki układ napędowy gwarantuje luksus i osiągi typowe dla modelu Flying Spur. Benzynowa jednostka V6 i silnik elektryczny generują łączną moc 544 KM. Flying Spur Hybrid może przejechać ponad 40 km w trybie całkowicie elektrycznym, a jego łączny zasięg wynosi ponad 700 km. Informacje na temat napędu hybrydowego kierowca otrzymuje za pośrednictwem wyświetlacza head-up, ekranu systemu infotainment oraz zestawu wskaźników.

Firma Bentley zaprezentowała również nową generację modelu Continental w wersjach GT Speed i GT Speed Convertible. GT Speed to najszybszy pojazd w ponad 100-letniej historii firmy Bentley. Jest on wyposażony w 6-litrowy silnik W12 TSI o mocy 659 KM, który umożliwia przyspieszanie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 335 km/h. Poza świetnymi osiągami te dwa auta zapewniają luksusowe warunki podróżowania, m.in. dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości.

Bentley zwiększył dostawy w 2021 r. o 30,8 procent – do 14 659 aut, co stanowi nowy rekord dla marki z Crewe. Szczególnie duży wzrost sprzedaży odnotowano w USA (o 36,9 procent) i w Chinach (+40 procent).

Największą popularnością wśród klientów cieszyły się modele Continental GT Coupe i Bentayga. Marka wyprodukowała 14 788 pojazdów, czyli o 38,3 procent więcej niż w roku poprzednim.


Strona internetowa marki Bentley:
www.bentleymotors.com